• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

Ostim Kumlama Ekipmanları

Sektör içerisinde verdiği kaliteli hizmet vermesiyle bilinen Aydın İş Makinaları, sizlere çeşitli kumlama hizmetleri sunar. Kumlama hizmeti ve bu sektör içerisinde oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz Aydın İş Makinaları, bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı hedef edinerek hizmetlerini maksimum kalitede sunar. Ostim Kumlama Ekipmanları Peki, kumlama nasıl yapılır? Kumlama işleminde kumlama ekipmanları nasıl kullanılır? Kumlama ekipmanları nelerdir?

Ostim Kumlama Ekipmanları Kumlama Ekipmanları Nelerdir?

Kumlama hizmeti,  kumun yüksek basınç ile metal yüzeye çarptırılması ve bu sayede yüzeydeki kir, yağ ve pas gibi maddelerin temizlenmesi işlemidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için de çeşitli ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanlara kumlama ekipmanları adı verilmektedir.
Kumlama makineleri ve kumlama kabinleri içerisinde çeşitli aşındırıcılar kullanılır.  Ostim Kumlama Ekipmanları Ayrıca nozul, nozul tutucu, kumlama maskesi, kumlama eldiveni gibi çeşitli kumlama ekipmanları da bu işlemler için olmazsa olmazdır. Bu ekipmanların haricinde kumlama ekipmanları  paslanmaz çelik bilya, cam kürecik, alüminyum oksit bilya, çelik grid, bazalt, silis, kuvarz gibi aşındırıcılardan oluşmaktadır.

Küçük ve kapalı sistem olan kumlama kabinleri kumlama hizmetleri için idealdir. Ostim Kumlama Ekipmanları Özellikle de küçük yere sahip firmalar için ideal kumlama teknikleri arasında kumlama kabinleri yer almaktadır.Ostim Kumlama Ekipmanları  Aydın İş Makinaları kumlama hizmeti, metal ve metal alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde yüzeyin üzerinde oluşan katmanı ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bu işlem için kumlama ekipmanları kullanılır.

Ostim Kumlama Ekipmanları Kumlama Ekipmanları Nasıl Kullanılır?

Kumlama ekipmanları, kumlama hizmetini kaliteli bir şekilde yerine getirmek için kullanılır. Aydın İş Makinaları Kumlama Hizmeti, metal, ahşap, çelik gibi yüzeylerin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı üzerindeki yağ, kir, pas ve korozyonu kaldırmayı amaç edinen; yüzeye pürüzsüz bir doku kazandıran hizmettir.

Metal, çelik ya da çeşitli yüzeylerin zaman içerisinde pas ve korozyona uğramasından dolayı bu yüzeylerde katmanlar meydana gelir.Ostim Kumlama Ekipmanları Bu katmanlar yağ, kir ve pas gibi nedenlerden meydana getirmekte, yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır.  Kumlama hizmetinde kumun yüksek basınç ile metal yüzeye çarptırılması ve bu sayede yüzeydeki kir, yağ ve pas gibi maddelerin temizlenmesi sağlanmaktadır.