• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

Ankara Kumlama Makinasi

Sektör içerisinde verdiği kaliteli hizmet vermesiyle bilinen Aydın İş Makinaları, sizlere çeşitli kumlama hizmetleri sunar. Kumlama hizmeti ve bu sektör içerisinde oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz Aydın İş Makinaları, bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı hedef edinerek hizmetlerini maksimum kalitede sunar. Peki, kumlama kabini nedir? Ankara Kumlama Makinasi Kumlama işleminde kumlama kabini nasıl kullanılır?

Ankara Kumlama Makinasi Kumlama Kabini Nedir?

Aydın İş Makinaları kumlama hizmeti, metal ve metal alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde yüzeyin üzerinde oluşan katmanı ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bu işlem için kumlama kabini kullanılır.

Kumlama hizmeti,  kumun yüksek basınç ile metal yüzeye çarptırılması ve bu sayede yüzeydeki kir, yağ ve pas gibi maddelerin temizlenmesi işlemidir. Küçük ve kapalı sistem olan kumlama kabinleri bu kumlama hizmetleri için idealdir. Özellikle de küçük yere sahip firmalar için ideal kumlama teknikleri arasında kumlama kabinleri yer almaktadır.

Ankara Kumlama Makinasi Kumlama Kabini Neden Kullanılır?

Kumlama hizmeti, metal, ahşap, çelik gibi yüzeylerin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı üzerindeki yağ, kir, pas ve korozyonu kaldırmayı amaç edinen; yüzeye pürüzsüz bir doku kazandıran hizmettir. Kumlama hizmeti ile yüzey üzerinde yer alan söz konusu yağ, kir, pas ve korozyon kaldırılarak boyama işlemi ile parçanın kullanım ömrünün uzatılması hedeflenir. Kumlama hizmeti, Aydın İş Makineleri tarafından özel imal edilmiş grit adında çeşitli aşındırıcı maddelerle yapılmaktadır. Ankara Kumlama Makinasi Bu maddeler için de kumlama kabini kullanılır.

Ankara Kumlama Makinasi Aydın İş Makineleri Kumlama Kabini, çeşitli makine parçaları, araçlar, yüzeyler ve aksamlar için kullanılmaktadır. Söz konusu bu kumlama kabinleri boya kalıntılarından ve pastan yüzeyi arındırarak, boyanın yüzeye çok daha iyi tutunmasını sağlamakta ve akabinde pürüzsüz bir bitiş elde edilmesine neden olmaktadır.

Aydın İş Makinaları Kumlama Hizmeti

Metal, çelik ya da çeşitli yüzeylerin zaman içerisinde pas ve korozyona uğramasından dolayı bu yüzeylerde katmanlar meydana gelir.Ankara Kumlama Makinasi  Bu katmanlar yağ, kir ve pas gibi nedenlerden meydana getirmekte, yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Aydın İş Makinaları Kumlama hizmeti söz konusu yüzeyin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, malzemenin kullanım ömrünü uzatması için uygulanan bir yöntem için kullanılır. Ankara Kumlama Makinasi Siz de ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilir, kumlama hizmetlerimiz ve kumlama kabinlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.