• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

Paslanmaz Kumlama

Uzman kadrosu ve sektör içerisinde kaliteli hizmet vermesiyle bilinen Aydın İş Makinaları, sizlere Ankara merkezli olmak üzere Ankara kumlama hizmeti sunar. Kumlama alanında oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz, kumlama sektörüne kaliteli ürün ve kaliteli hizmet ilkelerinden şaşmadan, sizlere en yüksek kalitede hizmet sunarak bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı hedef edinir.

Paslanmaz Malzeme Kumlama, İş Makinaları Kumlama, Endüstriyel Parça Kumlama, Medikal Parça Kumlama, Ahşap Kumlama, Klasik Otomobil Kumlama, Yakıt Tankı Kumlama Boyama, Metal Kumlama gibi alanlarda hizmet sunan Aydın İş Makinaları Ankara Kumlama açısından oldukça etkili ve kaliteli bir sürecin temsilcisidir. Siz de ayrıntılı bilgi için detayları inceleyebilir, firmamız ile iletişime geçerek hizmet süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kumlama Nedir?

Paslanmaz Malzeme Kumlama Ankara Kumlama hizmeti metal ve metal alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde ya da çelik, ahşap gibi yüzeylerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde kullanılmakta, bu parçaların üzerinde etkili olmaktadır.

Metal, çelik ya da ahşap gibi çeşitli yüzeyler zaman içerisinde pas ve korozyona uğramaktadır. Bu durum yüzeyde e yağ, kir ve pas oluşumu meydana getirmekte, yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Ankara Kumlama Makinaları söz konusu yüzeyin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, malzemenin kullanım ömrünü uzatması için uygulanan bir yöntem için kullanılır.

Paslanmaz Malzeme Kumlama Ankara Kumlamada Profesyonel Dokunuş

Ankara Kumlama işlemi, endüstriyel parçaların aksamları, iş makinaları, medikal ürünler, ahşap yüzeyler gibi oldukça geniş bir alan için kullanılmaktadır. Söz konusu bu yüzeyler boya kalıntılarından ve pastan arındırılarak, boyanın yüzeye çok daha iyi tutunmasını sağlamakta ve pürüzsüz bir bitiş sağlamaktadır. Yüksek basınçlı hava kullanılarak, farklı iriliklerde kumların parça üzerine fırlatılması işlemi ile gerçekleştirilen bu pürüzsüz sonuç, parçanın üzerindeki istenmeyen katmanın aşındırılmasına ve parçanın ömrünün çok daha uzun olmasına yarar.

Ankara Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile yapılmaktadır. Bu işlem, mevcut olan parçanın boyutuna göre değişmekle birlikte, o parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile yapılır. Aydın İş Makinaları, Ankara Kumlama ile yüzeyde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyonu, istenmeyen görüntüyü yok ederek kaliteli bir sonuca gidilmesini sağlar.