• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

İş Makinesi Kaporta ve Boya

Yıllar boyu edinmiş olduğu tecrübe ve alanında uzman kadrosu ile birlikte sektör içerisinde kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Aydın İş Makinaları, sizlere iş makinaları kumlama hizmeti sunar. Kumlama alanında oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz, kumlama sektörüne kaliteli ürün desteği sunarak bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı hedef edinir.
Aydın İş Makinaları Kumlama cihazları metal ve metal alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde kullanılmaktadır. Siz de ayrıntılı bilgi için detayları inceleyebilir, firmamız ile iletişime geçerek hizmet süreci üzerine bilgi alabilirsiniz.

Kumlama İşlemi Nedir?

Metal zaman içerisinde pas ve korozyona uğramaktadır. Bu durum da metal üzerinde yağ, kir ve pas oluşumu meydana getirmekte, metal yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Kumlama Makinaları söz konusu metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, metalin kullanım ömrünü uzatması için uygulanan bir yöntem için kullanılır.
İş Makinaları Kumlama işlemi, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile yapılmaktadır. Söz konusu kumlama işlemi, mevcut olan parçanın boyutuna göre değişmekle birlikte, o parça boyutuna göre imal edilen taşlama makinalarıyla yapılmaktadır. Bu makinelerin haznelerine uygun taşlama kumu yerleştirilmekte ve makine işleme hazır hale getirilmektedir. Aydın İş Makinaları Kumlama ile metal yüzeyde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyon yok edilerek istenmeyen pek çok görüntü ortadan kaldırılmış olur. Bununla birlikte, metalin özü ortaya çıkarak ekstra verim alınması sağlanır ve kullanım ömrü artar

Aydın İş Makinaları Kumlama

Kurulduğu ilk günden bu yana iş makineleri ve iş teknolojileri üzerine kaliteli ve etkin hizmet veren Aydın İş Makinaları, kumlama işleminin sektör içerisinde ne denli önemli olduğunun bilincindedir. Her ne kadar düzenli ve özenli yapılmış olursa olsun, kaliteli yapılmadığı sürece kumlama işlemi amacını tamamlayamayacaktır. Aydın İş Makinaları Kumlama sizlere bu uygulamaları alanında uzman ve eğitimli çalışanları tarafından profesyonelce sunarak her zaman sizin yanınızda yer alır.