• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

Hidrolik Makina Parçaları Kumlama

Uzman kadrosu ve sektör içerisinde kaliteli hizmet vermesiyle bilinen Aydın İş Makinaları, sizlere Hidrolik Makina Parçaları kumlama hizmeti sunar. Kumlama alanında oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz, kumlama sektörüne kaliteli ürün desteği sunarak bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı, Hidrolik Makina Parçalarılarınızın kullanım ömrünü uzatmayı hedef edinir.

Aydın İş Makinaları Hidrolik Makina Parçaları Kumlama, metal ve metal alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde kullanılmakta, Hidrolik Makina Parçalarıların üzerinde etkili olmaktadır. Siz de ayrıntılı bilgi için detayları inceleyebilir, firmamız ile iletişime geçerek hizmet süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kumlama İşlemi ve Hidrolik Makina Parçaları Kumlama Nedir?

Metal zaman içerisinde pas ve korozyona uğramaktadır. Bu durum da metal üzerinde yağ, kir ve pas oluşumu meydana getirmekte, metal yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Kumlama Makinaları söz konusu metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, metalin kullanım ömrünü uzatması için uygulanan bir yöntem için kullanılır.

Hidrolik Makina Parçaları Kumlama işlemi, Hidrolik Makina Parçalarıların aksamları için kullanılmaktadır. Söz konusu bu aksamlar boya kalıntılarından ve pastan arındırılarak, boyanın yüzeye çok daha iyi tutunmasını sağlamakta ve pürüzsüz bir bitiş sağlamaktadır. Yüksek basınçlı hava kullanılarak, farklı iriliklerde kumların parça üzerine fırlatılması işlemi ile gerçekleştirilen bu pürüzsüz sonuç, parçanın üzerindeki istenmeyen katmanın aşındırılmasına ve parçanın ömrünün çok daha uzun olmasına yarar.

Hidrolik Makina Parçaları Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile yapılmaktadır. Bu işlem, mevcut olan parçanın boyutuna göre değişmekle birlikte, o parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile yapılır. Aydın İş Makinaları, Hidrolik Makina Parçaları Kumlama ile metal yüzeyde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyonu yok ederek istenmeyen pek çok görüntüyü ortadan kaldırır.

Aydın İş Makinaları Hidrolik Makina Parçaları Kumlama

Kurulduğu ilk günden bu yana iş makineleri ve iş teknolojileri üzerine kaliteli ve etkin hizmet veren Aydın İş Makinaları, kumlama işleminin sektör içerisinde ne denli önemli olduğunun bilincindedir. Her ne kadar düzenli ve özenli yapılmış olursa olsun, kaliteli yapılmadığı sürece kumlama işlemi amacını tamamlayamayacaktır. Aydın İş Makinaları, Hidrolik Makina Parçaları Kumlama hizmetini alanında uzman ve eğitimli çalışanları tarafından profesyonelce sunarak her zaman sizin yanınızda yer alır.