• 0 (542) 306 04 12
  • Ostim 1233 Cad. ( Eski 56. Sok. ) No: 47

Çelik Kumlama

Uzman kadrosu ve sektör içerisinde kaliteli hizmet vermesiyle bilinen Aydın İş Makinaları, sizlere Çelik kumlama hizmeti sunar. Kumlama alanında oldukça etkin ve yetkin hizmet sunan şirketimiz, kumlama sektörüne kaliteli ürün ve kaliteli hizmet ilkelerinden şaşmadan, sizlere en yüksek kalitede hizmet sunarak bu alandaki büyük bir açığı kapatmayı hedef edinir.

Aydın İş Makinaları Çelik Kumlama hizmeti Çelik ve Çelik alaşımları ile yapılan ve/veya ham maddesinin yine bu ürünlerden oluştuğu ürünlerde; boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde kullanılmakta, bu parçaların üzerinde etkili olmaktadır. Siz de ayrıntılı bilgi için detayları inceleyebilir, firmamız ile iletişime geçerek hizmet süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çelik Kumlama Nedir?

Çelik zaman içerisinde pas ve korozyona uğramaktadır. Bu durum da Çelik üzerinde yağ, kir ve pas oluşumu meydana getirmekte, Çelik yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. Kumlama Makinaları söz konusu Çelikin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, Çelikin kullanım ömrünü uzatması için uygulanan bir yöntem için kullanılır.

Çelik Kumlama işlemi, Çelik olan ham maddeler için kullanılmaktadır. Söz konusu bu aksam, parça ya da makineler boya kalıntılarından ve pastan arındırılarak, boyanın yüzeye çok daha iyi tutunmasını sağlamakta ve pürüzsüz bir bitiş sağlamaktadır. Yüksek basınçlı hava kullanılarak, farklı iriliklerde kumların parça üzerine fırlatılması işlemi ile gerçekleştirilen bu pürüzsüz sonuç, parçanın üzerindeki istenmeyen katmanın aşındırılmasına ve parçanın ömrünün çok daha uzun olmasına yarar.

Çelik Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile yapılmaktadır. Bu işlem, mevcut olan parçanın boyutuna göre değişmekle birlikte, o parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile özel olarak yapılır. Aydın İş Makinaları, Çelik Kumlama ile Çelik yüzeyde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyonu yok ederek istenmeyen pek çok görüntüyü ortadan kaldırır.

Aydın İş Makinaları Çelik Kumlama Hizmeti

Çelik Kumlama, kumlama kumunun yüksek basınçlı hava ile Çelik yüzeye çarptırılması ile yerine getirilen bir işlemdir. Söz konusu çarpma sırasında da kum Çelik yüzeyi mikron seviyesinde aşındırmakta ve yüzeydeki yağ,kir,pas gibi maddeleri de temizlemektedir.
Kurulduğu ilk günden bu yana iş makineleri ve iş teknolojileri üzerine kaliteli ve etkin hizmet veren Aydın İş Makinaları, kumlama işleminin sektör içerisinde ne denli önemli olduğunun bilincindedir. Her ne kadar düzenli ve özenli yapılmış olursa olsun, kaliteli yapılmadığı sürece kumlama işlemi amacını tamamlayamayacaktır. Aydın İş Makinaları, Çelik Kumlama hizmetini alanında uzman ve eğitimli çalışanları tarafından profesyonelce sunarak her zaman sizin yanınızda yer alır.